درباره ما

آموزش زبان فارسی به کودکان مقیم خارج از کشور

 مدرسه فارسی آنلاین به عنوان یک مدرسه ایرانی آنلاین در کانادا برای آموزش زبان فارسی به کودکان خارج نشین، به صورت منعطف، جذاب و کارا  از سال 2018 فعالیتش را آغاز کرده است. 

مشکلات والدین مقیم خارج از کشور برای آموزش زبان فارسی به بچه‌ها

خانواده های ایرانی مقیم خارج از کشور همواره دغدغه آموزش زبان فارسی را به بچه‌هایشان دارند. زیرا آنها از تاثیرات مثبت يادگیری زبان فارسی بر رشد عاطفی، فرهنگی و فکری بچه‌ها آگاه هستند. اما متاسفانه مشکلات و کمبودهای بسیاری وجود دارد که در زیر به بخشی از آنها اشاره می شود.

  • در بسیاری از شهرها و مناطق مدرسه ایرانی وجود ندارد. در بعضی شهرها هم که مدارس ایرانی دایر است، فقط در یکی از روزهای آخر هفته دو ساعت برای بچه‌ها کلاس برگزار می‌شود.  البته بیشتر آنها هم با مشکلاتی مانند تخصیص وقت، صرف هزینه و زمان اضافی برای رفت و آمد مواجه هستند.
  • کتاب آموزش فارسی مناسب و متناسب با زندگی و علایق بچه ها وجود ندارد.
  • کیفیت روش تدریس مناسب نیست زیرا آموزگاران حرفه‌ای نیستند و از روشهای نوین آموزش استفاده نمی کنند.
  • طول دوره آموزش هم موضوعی شایان توجه است. در خیلی از مدارس فارسی، آموزش کلاس اول بیش از دو سال و در بعضی موارد تا سه سال هم طول می‌کشد.  این موضوع به نوبه خود باعث کاهش انگیزه بچه‌ها و حتی والدین می‌شود.
  • سیستمی برای مدیریت کیفیت آموزش و تضمین کیفیت آن وجود ندارد.

مدرسه فارسی آنلاین یک مدرسه ایرانی آنلاین در کانادا است. این مدرسه برای توسعه زبان و فرهنگ ایرانی از طریق آموزش زبان فارسی به کودکان و بزرگسالان فعالیت می کند. این مدرسه آنلاین ایرانی با نوآوری های آموزشی فرصتی تازه برای یادگیری زبان فارسی برای بچه‌ها در سراسر جهان پدید آورده است. 

بنیانگذاران مدرسه فارسی آنلاین، فاز مطالعاتی و تحقیقاتی این سیستم نوین آموزش زبان فارسی به کودکان بزرگسالان را در سال 2016 آغاز کردند. سپس طراحی و پیاده سازی آزمایشی کلاس آنلاین زبان فارسی برای کودکان  را در سال 2017 انجام دادند.  

این مدرسه ایرانی آنلاین از ابتدای سال 2018  به صورت رسمی شروع به کار کرد. گرچه در ابتدا با نام مرکز آموزش از دور فارسی کلاس اول شروع به کار نمود اما از آغاز سال 2019  نام فارسی آن به مدرسه فارسی آنلاین و نام انگلیسی آن به Online Persian School تغییر یافت. دفتر مرکزی این مدرسه در ایالت انتاریو کشور کانادا قرار دارد.

در حال حاضر دانش آموزانی از کشورهای مختلف مانند آمریکا، کانادا، آلمان، انگلستان، نروژ، اتریش، بلژیک، دانمارک، استرالیا، ژاپن، امارات متحده عربی، سنگاپور، فیلیپین و مالزی در حال یادگیری زبان فارسی در این مدرسه هستند. خوشبختانه پیشرفت آنها بسیار چشمگیر بوده و خانواده‌های آنها در صفحه فیسبوک مدرسه فارسی آنلاین، از کیفیت آموزشی این مدرسه اعلام رضایت نموده‌اند.

 

مزایا و ویژگیهای مدرسه فارسی آنلاین

مدرسه فارسی آنلاین ( Online Persian School) فرصتی تازه برای یادگیری زبان فارسی برای بچه‌ها در سراسر جهان پدید آورده است. جدا از آنلاین بودن، که دسترسی به کلاسهای آموزش  زبان فارسی را در کل دنیا فراهم آورده است، مهمترین مزایای ما عبارتند از:

  • استقرار سیستم مدیریت کیفیت آموزش زبان فارسی. در واقع ما یک پلتفرم تبلیغاتی برای آموزش فارسی برای معرفی دانش آموز به معلم و دریافت هزینه مارکتینگ نیستیم بلکه کل سیستم آموزش از جمله طراحی و تولید منابع آموزشی و نظارت بر کیفیت تدریس و یادگیری را هم به عهده داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا به برگه مدیریت کیفیت آموزش زبان فارسی مراجعه فرمایید.
  • طولانی نبودن دوره ها. طول دوره های آموزش زبان فارسی مانند  آموزش آنلاین مکالمه فارسی،  آموزش آنلاین فارسی کلاس اول و … به طور متوسط یک سال است.
  • یادگیری موبایل. مطالب آموزشی و روشهای تدریس بر اساس اصول یادگیری موبایل طراحی شده است. این موضوع متفاوت از فراهم آوردن بستر فناورانه و برگزاری کلاسهای آنلاین از طریق پلتفرمهای مختلف مانند اسکایپ و زوم است. طراحی درست محتوای آموزشی و اجرای درست روشهای تدریس کارا باعث شده است که بچه ها با استفاده از موبایل، زبان فارسی را با کیفیت بالا یاد بگیرند.
  • برگزاری دوره‌های مختلف آموزش زبان فارسی از آموزش مکالمه تا فارسی کلاس اول، دوم و سوم البته کاملا متفاوت با سیستم و کتاب ایران.
  • برگزاری کلاسهای آزمایشی. یک هفته اول کلاسهای آنلاین آموزش زبان فارسی رایگان است. در نتیجه خانواده‌ها پس از اطمینان از کیفیت آن می‌توانند ثبت نام نهایی فرزندانشان را انجام دهند. ثبت‌نام در این مدرسه با پر کردن فرم آنلاین موجود در وب سایت مدرسه امکان پذیر است.

مطالب و منابع آموزش زبان فارسی در مدرسه فارسی آنلاین

در مدرسه فارسی آنلاین از کتابهای درسی ایران استفاده نمی شود.  زیرا کتابهای درسی فارسی ابتدایی مشکلات زیادی داشته و با محیط زندگی واقعی بچه‌های مقیم خارج از کشور سازگاری ندارد. 

مطالب آموزشی مدرسه فارسی آنلاین  به گونه‌ای طراحی شده که فاقد جهت گیری سیاسی و مذهبی است. در واقع این مرکز تنها روی آموزش مکالمه، خواندن و نوشتن فارسی به صورت مستقیم  تمرکز دارد. همچنین برای آموزش ارزش‌هایی جهانی مانند صلح، نوع‌دوستی، حفاظت از محیط زیست و فرهنگ ایرانی مانند جشن‌ها و موسیقی ایرانی  تلاش شده است.

برای بیشتر مطالب آموزشی، فیلم‌ها و انیمیشن‌های آموزشی جذابی توسط تیم تخصصی این مدرسه طراحی و تولید شده است. .طراحی این انیمیشن‌ها مبتنی بر اصول روانشناسی آموزشی کودکان و اصول طراحی یادگیری موبایل می باشد.

کلاس آنلاین فارسی برای کودکان
ثبت‌نام مدرسه فارسی آنلاین
پیمایش به بالا