مدرسه ایرانی آنلاین در کانادا

درباره ما: یک مدرسه ایرانی آنلاین در کانادا!

مدرسه ایرانی آنلاین ما در کانادا با نام مدرسه فارسی آنلاین یا Online Persian School از سال 2018 مشغول به فعالیت است. 

تاریخچه تاسیس مدرسه فارسی آنلاین

ما این راه را با دلگرمی و پشتیبانی شما آمده‌ایم. در سال ۲۰۱۶، ایده‌ای نو به سرمان زد و پژوهش برای تدوین یک سیستم آموزشی جدید با هدف آموزش زبان فارسی به خارجی‌ها آغاز کردیم. دوره‌های آموزشی را طراحی و یک سال بعد، در سال ۲۰۱۷ به صورت آزمایشی پیاده‌سازی کردیم.

دفتر مدرسه ایرانی آنلاین ما در ایالت انتاریو کانادا قرار دارد اما دانش‌آموزهایمان نه تنها از کانادا، که از آمریکا، انگلستان، نروژ، اتریش، بلژیک، دانمارک، استرالیا، ژاپن، امارات متحده عربی، سنگاپور، فیلیپین و مالزی بر سر کلاسشان حاضر می‌شوند.

ما در مدرسه فارسی آنلاین می‌کوشیم که همه‌ی افراد علاقه‌مند به زبان فارسی، در هر سنی و با هر باور و نژادی از آموزش آن بهره ببرند. چه کودکانی که دور از وطن مادری‌اند و چه بزرگسالان غیرایرانی که به دنبال یادگیری زبان فارسی‌اند.

در همین راستا، منابع آموزشی‌ ما خالی از جهت‌گیری‌های مذهبی است و آن‌ها را به باورهای چندرنگ سیاسی نیز نیالوده‌ایم. چرا که در تلاشیم دانش‌آموزهایمان با آسودگی خاطر و به دور از محدودیت‌های معمول قومیتی، جنسیتی و مذهبی در نظام فعلی آموزش و پرورش کشور ایران، از یادگیری زبان فارسی لذت ببرند.

ما در تلاشیم زبان و فرهنگ ایرانی را به دور از جریانات سیاسی و مذهبی در جهان گسترش دهیم. بنابراین با نوآوری‌های آموزشی، فرصتی تازه برای یادگیری زبان فارسی را در اختیار علاقه‌مندانش قرار داده‌ایم.

چالش‌های آموزش زبان فارسی به کودکان ایرانی خارج از کشور

 مدیران و دست‌اندکاران مدرسه فارسی آنلاین به علت تجربه بزرگ کردن فرزندانشان در خارج از ایران چالش‌های آموزش زبان فارسی به کودکان را نه تنها آنالیز کرده بلکه زندگی کرده‌اند. بنابراین دغدغه ما مشترک است. همه‌ی ما به خوبی از مزایای آموزش زبان مادری برای کودکانمان و اثربخشی آن بر رشد عاطفی، فکری و فرهنگی فرزندان دلبندمان آگاهیم. مهمترین دغدغه‌ها و پرسش‌های پیش روی ما، والدین ایرانی مقیم خارج از کشور، در رابطه با آموزش فارسی به کودکان عزیزمان عبارتند از

  • منابع آموزشی فارسی: آیا مرکز آموزشی موردنظر از کتب و منابع آموزشی فارسی متناسب با زندگی فعلی و علایق بچه‌ها استفاده می‌کند؟ آیا آن‌ها از دیدگاه‌ها و روش‌های نوین برای طراحی و تدوین برنامه درسی و کتب آموزش فارسی استفاده کرده‌اند؟ و یا از کتب درسی آموزش و پرورش ایران استفاده می‌کنند؟!
  • آموزگار حرفه‌ای: آیا آموزگاران فارسی، حرفه‌ای بوده و دانش و مهارت لازم برای آموزش فارسی به بچه‌ها را دارند؟ آیا روش‌های تدریس آن‌قدر جذابیت دارد که جمعه به مکتب آورد طفل نسل زِد را؟!
  • دسترسی: آیا دسترسی به کلاسهای آموزش فارسی آسان است؟ چه هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیمی، مانند رفت‌و‌آمد، اتلاف وقت و غیره دارد؟ 
  • زمان لازم: طول دوره آموزش چقدر است؟ یک، دو، سه سال و یا بیشتر است؟ چون می‌دانیم که هرچه دوره‌ها طولانی‌تر باشند حفظ انگیزه‌ بچه‌ها برای یادگیری فارسی سخت‌تر خواهد شد.
  • هم‌کلاسی: آیا کلاس‌های آموزش فارسی خصوصی است یا گروهی؟ آیا هم‌کلاسی‌های فرزندانشان تناسب سنی، آموزشی و فرهنگی با آن‌ها را دارند؟ 
  • نظارت کیفی: آیا سیستمی برای مدیریت کیفیت آموزش و تضمین کیفیت آن وجود دارد؟

مزایا و ویژگیهای مدرسه فارسی آنلاین

مدرسه فارسی آنلاین (Online Persian School) به عنوان یک مدرسه ایرانی آنلاین مستقر در کانادا،  فرصتی تازه برای یادگیری زبان فارسی برای بچه‌ها در سراسر جهان پدید آورده است و پاسخ‌های مناسبی برای پرسش‌های مطرح‌شده در بالا نیز دارد:

در مدرسه فارسی آنلاین از کتابهای درسی ایران استفاده نمی‌شود.  زیرا کتابهای درسی فارسی ابتدایی مشکلات زیادی داشته و با محیط زندگی واقعی بچه‌های مقیم خارج از کشور سازگاری ندارد. مطالب آموزشی مدرسه فارسی آنلاین  به گونه‌ای طراحی شده که فاقد جهت گیری سیاسی و مذهبی است. در واقع این مرکز تنها روی آموزش مکالمه، خواندن و نوشتن فارسی به صورت مستقیم تمرکز دارد. همچنین در این مدرسه بر آموزش ارزش‌های جهانی مانند صلح، نوع‌دوستی، حفاظت از محیط‌زیست و فرهنگ ایرانی همچون جشن‌ها و موسیقی ایرانی نیز پافشاری شده است. بیشتر مطالب آموزشی مدرسه ما، فیلم‌ها و انیمیشن‌های جذابی است که توسط تیم تخصصی محتوایمان طراحی و تولید می‌شود. طراحی این انیمیشن‌ها مبتنی بر اصول روانشناسی آموزش کودکان و اصول طراحی یادگیری موبایل است.

استقرار سیستم مدیریت کیفیت آموزش زبان فارسی

ما یک پلتفرم تبلیغاتی برای معرفی دانش‌آموز به معلم و دریافت هزینه مارکتینگ نیستیم. بلکه کل سیستم آموزش از جمله طراحی و تولید منابع آموزشی و نظارت بر کیفیت تدریس و یادگیری را بر عهده داریم.  برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا به برگه مدیریت کیفیت آموزش زبان فارسی مراجعه فرمایید. همچنین، می‌توانید بازخورد والدینی را که آموزش فارسی به کودکان دلبندشان را به آموزگاران حرفه‌ای ما سپرده‌اند، مطالعه نمایید. 

یادگیری آسان و منعطف زبان فارسی برای کودکان ایرانی

فرزند شما می‌تواند از هر نقطه‌ی دنیا با خیالی آسوده، به موقع سرکلاسش حاضر شود. آنلاین بودن مدرسه ما بدین معناست که شما دیگر دغدغه‌ی اتلاف وقت و هزینه‌ رفت‌وآمد را نخواهید داشت. رویکرد آموزشی ما یادگیری موبایل (Mobile Learning) است. در واقع، مطالب آموزشی و روشهای تدریس بر اساس اصول یادگیری موبایل طراحی شده است. این موضوع متفاوت از فراهم آوردن بستر فناورانه و برگزاری کلاسهای آنلاین از طریق پلتفرمهای مختلف مانند اسکایپ و زوم است. طراحی درست محتوای آموزشی و اجرای درست روشهای تدریس کارا باعث شده است که بچه ها با استفاده از دستگاههای موبایل، زبان فارسی را ، هر جا که باشند، با کیفیت بالا یاد بگیرند.

طولانی نبودن دوره‌های آموزشی فارسی برای کودکان

دوره های آموزش زبان فارسی در مدرسه ما (از جمله آموزش آنلاین مکالمه فارسی، آموزش آنلاین فارسی کلاس اول و غیره) به طور متوسط یک سال طول می‌کشند و بسته به میزان علاقه و شرایط آموزشی هر کودک، ممکن است زودتر هم تکمیل شوند. بیشتر کلاسها خصوصی بوده و تنها در صورت تمایل دانش آموز، دوستانی دیگر در کلاسش حضور خواهند یافت.

برگزاری کلاس‌های آزمایشی رایگان

یک هفته اول کلاس‌های آنلاین آموزش زبان فارسی در مدرسه ما رایگان است. این جلسات به صورت آزمایشی با حضور کودک و یک یا هردو والدینش برگزار می‌شود تا خانواده‌ها پس از اطمینان از کیفیت کار در صورت تمایل، ثبت‌نام فرزندانشان را نهایی کنند. ثبت‌نام در این مدرسه با پر کردن فرم آنلاین موجود در وب سایت مدرسه امکان‌پذیر است. به یاد داشته باشید که تعداد دانش‌آموزان هر کلاس در مدرسه آنلاین ما حداکثر سه نفر است و آن هم تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که آموزگار و مدیر کیفی مدرسه، تفاوت‌ها و شباهت‌های این همکلاسی‌ها را به عنوان اهرمی مفید جهت افزایش بازدهی آموزشی هر دانش‌آموز تشخیص دهد.

فیسبوک مدرسه فارسی آنلاین
فیسبوک مدرسه فارسی آنلاین
کلاس آنلاین فارسی برای کودکان
ثبت‌نام مدرسه فارسی آنلاین
پیمایش به بالا