درباره ما

معرفی مدرسه فارسی آنلاین ( Online Persian School )

مدرسه فارسی آنلاین (Online Persian School) در پاسخ به نیاز به آموزش فارسی به صورت منعطف، جذاب و کارا به کودکان ایرانی و فارسی زبان مقیم خارج از کشور تاسیس شده است.

مشکلات والدین مقیم خارج از کشور برای آموزش زبان فارسی به بچه‌ها

آموزش خواندن و نوشتن فارسی به بچه‌ها دغدغه مشترک والدین ایرانی مقیم خارج از کشور است. زیرا آنها از تاثیرات مثبت يادگیری زبان فارسی بر رشد فرهنگی و فکری بچه‌ها آگاه هستند. اما متاسفانه مشکلات و کمبودهای بسیاری وجود دارد. در بسیاری از شهرها و مناطق مدرسه فارسی وجود ندارد.

در بعضی شهرها هم که مدارس ایرانی دایر است، فقط در یکی از روزهای آخر هفته دو ساعت برای بچه‌ها کلاس برگزار می‌شود.  البته بیشتر آنها هم با مشکلاتی مانند تخصیص وقت، صرف هزینه و زمان اضافی برای رفت و آمد مواجه هستند.

کیفیت آموزش هم همیشه جای بحث دارد. زیرا روش تدریس‌های قدیمی برای بچه‌های نسل جدید اصلا جذاب و کارا نیست.

طول دوره آموزش هم موضوعی شایان توجه است. در خیلی از مدارس فارسی، آموزش کلاس اول بیش از دو سال و در بعضی موارد تا سه سال هم طول می‌کشد.  این موضوع به نوبه خود باعث کاهش انگیزه بچه‌ها و حتی والدین می‌شود.

نوآوری مدرسه فارسی آنلاین (Online Persian School initiative)

مدرسه فارسی آنلاین ( Online Persian School) فرصتی تازه برای یادگیری زبان فارسی برای بچه‌ها در سراسر جهان پدید آورده است. بچه‌ها با روش‌های بازی محور و داستان محوردر مدت زمانی کمتر از یک سال مکالمه فارسی و خواندن و نوشتن فارسی را یاد بگیرند.

 فاز مطالعاتی، تحقیقاتی و سپس اجرای آزمایشی توسط تیمی از متخصصان باسابقه آموزش فارسی ابتدایی و تکنولوژی‌های آموزشی از ابتدای ۲۰۱۶ شروع شد.  ولی مدرسه فارسی آنلاین از ابتدای سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی شروع به کار نموده است. در حال حاضر دفتر مرکزی این مدرسه در ایالت انتاریو کشور کانادا قرار گرفته است.

این مرکز آموزشی آنلاین، در ابتدای سال 2018 ، با نام مرکز آموزش از دور فارسی کلاس اول شروع به کار نمود اما از ابتدای سال 2019  نام فارسی آن به مدرسه فارسی آنلاین و نام انگلیسی آن به Online Persian School تغییر یافت.

 در حال حاضر دانش آموزانی از کشورهای مختلف مانند آمریکا، آلمان، انگلستان، نروژ، اتریش و استرالیا، ژاپن، فیلیپین، بلژیک، امارات متحده عربی، دانمارک، کانادا و مالزی در حال یادگیری زبان فارسی در این مدرسه هستند. خوشبختانه پیشرفت آنها بسیار چشمگیر بوده و خانواده‌های آنها در صفحه فیسبوک مدرسه فارسی آنلاین، از کیفیت آموزشی این مدرسه اعلام رضایت نموده‌اند.

یکی از مزایای مهم مدرسه فارسی آنلاین این است یک هفته اول آموزش رایگان است. در نتیجه خانواده‌ها پس از اطمینان از کیفیت آن می‌توانند ثبت نام نهایی فرزندانشان را انجام دهند. ثبت‌نام در این مدرسه با پر کردن فرم آنلاین موجود در وب سایت مدرسه امکان پذیر است.

مطالب و منابع آموزشی مدرسه فارسی آنلاین

در مدرسه فارسی آنلاین از کتاب درسی فارسی کلاس اول ایران استفاده نمی شود.  زیرا آن کتاب مشکلات زیادی داشته و با محیط زندگی واقعی بچه‌های مقیم خارج از کشور سازگاری ندارد. 

مطالب آموزشی مدرسه فارسی آنلاین  به گونه‌ای طراحی شده که فاقد جهت گیری سیاسی و مذهبی است. در واقع این مرکز تنها روی آموزش مکالمه، خواندن و نوشتن فارسی به صورت مستقیم  تمرکز دارد. همچنین برای آموزش ارزش‌هایی جهانی مانند صلح، نوع‌دوستی، حفاظت از محیط زیست و فرهنگ ایرانی مانند جشن‌ها و موسیقی ایرانی  تلاش شده است.

برای بیشتر مطالب آموزشی، فیلم‌ها و انیمیشن‌های آموزشی جذابی توسط تیم تخصصی این مدرسه طراحی و تولید شده است. .طراحی این انیمیشن‌ها مبتنی بر اصول روانشناسی آموزشی کودکان و اصول طراحی یادگیری موبایل می باشد.
Scroll to Top