بنیان‌گذاران مدرسه فارسی آنلاین

1- دکتر عطااله زارعی

دکتر عطااله زارعی، دارای مدارک کارشناسی مهندسی نرم‌افزار، کارشناسی ارشد آموزش و دکتری آموزش مهندسی، یکی از دو بنیان‌گزار اصلی مدرسه فارسی آنلاین هستند و مدیریت این مجموعه را نیز برعهده دارند. ایشان در زمینه‌ی تدریس و پژوهش دارای سابقه‌ای درخشان در دانشگاه‌های ایران و خارج از کشور هستند و مقالات متعددی در حوزه آموزش مهندسی، آموزش چندرسانه‌ای، و موبایل لرنینگ در مجلات ISI به چاپ رسانده‌اند. دکتر زارعی همچنین داوری چندین ژورنال علمی در زمینه‌ی آموزش را بر عهده داشته‌اند. از دیگر تخصص‌های ایشان می‌توان به مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد ایزو و مدیریت شبکه‌های اینترنتی اشاره کرد.

عطا زارعی

در زمینه سوابق حرفه‌ای، دکتر زارعی در سال ۲۰۰۳ اولین شرکت خود را در حوزه یادگیری الکترونیکی تأسیس کردند و تیم‌های مختلفی برای آموزش آنلاین دروس پایه دبیرستان مانند ریاضی، زیست، و شیمی تشکیل دادند. از دیگر تجربیات دکتر زارعی می‌توان به تحلیل سیستم، توسعه نرم‌افزار، و طراحی سیستم مدیریت یادگیری (LMS) اشاره کرد. ایشان با تکیه بر دانش و تخصصشان در حوزه‌های Virtual Reality و Augmented Reality، در زمینه‌های آموزش مبتنی بر بازی در محیط‌های دوبعدی و سه‌بعدی و مجازی فعالیت داشته‌اند. علاقه‌ی دکتر زارعی در زمینه‌ی آموزش، به پژوهش‌های آموزشی و طراحی آموزشی محدود نشد و سرانجام، در سال ۲۰۱۸ به یاری خانم شهره شریفی، ایده‌ای نو را برای آموزش تخصصی و خلاقانه‌ی زبان فارسی برای کودکان به اجرا درآورده و مدرسه فارسی آنلاین را تأسیس کردند.

2- شهره شریفی

خانم شهره شریفی، یکی از نوآورترین معلمان ایران و دیگر بنیان‌گزار مدرسه فارسی آنلاین هستند. ایشان که پیش از این در ایران عنوان آموزگار برتر کشوری را کسب نموده بودند، نقش بسیار مهمی را در طراحی و اجرای روش‌های تدریس مبتنی بر بازی برای بچه‌ها در مدرسه فارسی آنلاین ایفا می‌کنند. خانم شریفی به عنوان یک معلم خلاق و کاردان، توانسته‌اند روش‌های نوین آموزشی را در کلاس‌های آنلاین مدرسه پیاده‌سازی کرده و تجربه آموزشی بهتری را برای دانش‌آموزان فراهم آورند. ایشان برگزارکننده کارگاه‌های آموزشی برای معلم‌های ایران و داور مسابقات روش تدریس بوده‌اند. تخصص خانم شریفی در آموزش علوم، آموزش زبان فارسی، و حوزه تکنولوژی آموزشی است. تأثیر مثبت تخصص ایشان در رشد آموزشی دانش‌آموزان به خوبی در ریویوهای پیج فیس‌بوک مدرسه فارسی آنلاین نمایان است و ایشان به عنوان یکی از ستون‌های اصلی مدرسه آنلاین فارسی شناخته می‌شوند.

پیمایش به بالا